В Україну незабаром прийде справжня календарна зима. Вона може спричинити непроїзні снігові замети, ожеледь, утворення великої кількості снігу на дахах будівель та утворення крижаних бурульок.
У цю пору року водіям та пішоходам потрібно бути особливо уважними на дорозі. Адже, коли дороги засніжені та слизькі, водії і пішоходи дуже часто переоцінюють свої можливості. Це нерідко призводить до аварій транспортних засобів та травмування пішоходів. Саме тому потрібно дртримуватися основних правил поведінки.
ПІШОХОДИ, ПАМ’ЯТАЙТЕ!
- Рухаючись тротуаром, не поспішайте і не біжіть, інакше можете послизнутися.
- Ніколи не ковзайте по дорозі, щоб не зіткнутися з іншими людьми, які рухаються поруч.
- ВОДІЇ ТРАНСПОРТРИХ ЗАСОБІВ, ПАМ’ЯТАЙТЕ!
- Головне правило під час руху взимку — дотримання безпечної дистанції між тра
- нспортними засобам
АКТУАЛЬНЕ
Щороку зі зниженням температури повітря та настанням опалювального сезону через елементарне недотримання та нехтування правилами пожежної безпеки при користуванні нагрівальними електро- та газовими приладами, а також при експлуатації пічного опалення збільшується кількість пожеж, травмування та загибель людей на них.
ПАМ’ЯТАЙТЕ!
Знешкодити вибуховий пристрій або локалізувати вибух можуть лише підготовлені спеціалісти після виведення людей із небезпечної зони.
Під час активізації сил безпеки й правоохоронних органів не проявляйте цікавості, ідіть в інший бік. У разі вибуху негайно падайте на землю, краще під прикриття. Для більшої безпеки накрийте голову руками.
АКТУАЛЬНЕ
Ось і розпочинаються літні канікули. Як завжди, кожен з нас проведе їх по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів - все це чекає на вас влітку. Бажаємо усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок!
Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.
• Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні розвалини.
• Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.
• Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, піднімаючись якнайвище на дерева.
• Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.
• Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.
• Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослих.
• Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.
• Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.
ЛІТО-ГАРЯЧА ПОРА ДЛЯ КУПАННЯ.
ВІДПОЧИНОК ТА КУПАННЯ МАЮТЬ БУТИ БЕЗПЕЧНИМИ!!!!!!!
Напередодні святкування Великодня ДСНС інформує про норми та правила, яких слід дотримуватися, аби свята пройшли безпечно.
Правоохоронці просять прихожан та священників не ігнорувати сигнали повітряної тривоги навіть під час пасхальних богослужінь. Також в Національній поліції закликають не порушувати комендантську годину та дотримуватися режиму воєнного стану під час святкування Великодня. Розклад богослужінь складати з урахуванням комендантської години. Крім того, вірян просять врахувати додатковий час, необхідний на дорогу.
Розклад богослужінь складати з урахуванням комендантської години. Крім того, вірян просять врахувати додатковий час, необхідний на дорогу”
АКТУАЛЬНЕ
Про заборону відвідування лісів населенням і в’їзд до них механічних транспортних засобів та інших
механізмів у період високої пожежної небезпеки протягом 2024 року
Відповідно до законів України “Про місцеві державні адміністрації”, “Про правовий режим воєнного стану”, указів Президента від 24 лютого 2022 року № 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні” і № 68/2022 “Про утворення військових адміністрацій”, від 5 лютого 2024 року № 49/2024 “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні’’, Лісового кодексу України, згідно з розпорядженням начальника Тернопільської обласної військової адміністрації від 27 лютого 2024 року № 99/01.02-01 “Про заборону відвідування лісів населенням і в’їзду до них механічних транспортних засобів та інших механізмів у період високої пожежної небезпеки протягом 2024 року” та у зв’язку з встановленням стійкої сухої погоди, високого класу пожежної небезпеки, з метою недопущення виникнення на території Збаразької територіальної громади лісових пожеж:
Заборонено у період високої пожежної небезпеки протягом 2024 року (при встановленні IV і вище класу пожежної небезпеки за умовами погоди) відвідування лісів населенням і в’їзд до лісів (крім транзитних шляхів) механічних транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для потреб лісового та мисливського господарства, забезпечення оборони, громадської безпеки і порядку, транспортних засобів державних природоохоронних служб і правоохоронних органів при виконанні службових обов’язків, пожежних машин та іншої техніки для гасіння пожеж.
АКТУАЛЬНЕ
Про дотримання заходів пожежної безпеки під час перебування у лісових масивах, лісосмугах, заплавах річок, на торфовищах, сільськогосподарських угіддях, присадибних ділянках та недопущення спалювання стерні, сміття та залишків рослинності
У пожежонебезпечний період року вогнеборці щодня ліквідовують пожежі у природних екосистемах. У більшості випадків причиною загорянь стає елементарна людська недбалість. Зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже непросто.
Випалювання стерні суттєво впливає на рівень забруднення повітря, створює загрозу для людей та призводить до некерованих пожеж. В результаті чого, такі пожежі можуть привести до займання будинків, машин, лінії електропередач, газопроводів з фатальними наслідками.
Якщо ви, перебуваючи на відпочинку в лісовому масиві, помітили загоряння, дійте згідно з рекомендаціями.
Дії при виявленні пожежі в лісі:
- Не панікуйте та не тікайте від полум’я, що швидко наближається у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову й обличчя одягом.
- З небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напрямку розповсюдження вогню.
- Вийшовши з осередку пожежі, повідомте місцеві органи влади та аварійно-рятувальну службу за телефоном „101” про місце, розміри та характер пожежі.
- Якщо втекти немає можливості, вийдіть на відкриту місцевість або увійдіть у водойму; дихайте через змочену тканину якомога ближче наблизившись до землі, повідомте про своє місцезнаходження рятувальні служби.
Як гасити пожежу в лісі:
Гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, збиваючи його гілками листяних порід, водою, землею, затоптуючи ногами. Будьте обережні поблизу великих дерев – вони можуть падати.
Під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг, просік, не випускайте з поля зору інших учасників гасіння пожежі, підтримуючи з ними зв’язок за допомогою голосу.
Особливо будьте обережними в місцях горіння торфовищ, враховуючи, що там можуть утворюватися глибокі пустоти. Пересувайтеся, за можливості, перевіряючи палицею глибину вигорілого шару торфу.
Дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час відпочинку в лісі.
Проводячи дозвілля у лісовій та парковій зоні, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки.
При розведенні багаття необхідно розчистити місце, а після відпочинку- обов’язково загасити його та засипати землею (чи залити водою).
Слід пам’ятати:
забороняється розводити багаття ближче ніж за 50 метрів до хвойного та за 25 метрів до листяного лісу. Розведене вогнище не можна залишати без нагляду. Місце відпочинку після себе потрібно прибрати, адже залишені на сонячній галявині пляшки чи уламки скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи.
У разі, якщо у лісі виникло загорання, відразу необхідно зателефонувати за номером: 101.
У спекотну погоду в лісі категорично забороняється розводити багаття та засмічувати територію, це стосується і недопалків, які також можуть спровокувати пожежу.
Весна – гаряча пора для лісівників. Поряд із активною лісовідновлювальною кампанією лісівники мають бути у повній готовності до початку пожежонебезпечного періоду. Найчастіше лісові пожежі виникають після сходу снігового покриву і тривають до настання стійкої вологої осінньої погоди або утворення снігового покриву.
За лічені хвилини полум’я може знищити або пошкодити лісові насадження, які вирощувалися і доглядалися лісівниками десятки років. В зоні ризику не лише лісові масиви, а й рослинність, дикі тварини, птахи і комахи, які можуть загинути. Через людську необережність поводження з вогнем лісові пожежі є найбільшим лихом для екосистеми.
Правила поведінки в природі
Знаходячись на відпочинку не слід забувати, що і на природі існують правила поведінки,
яких треба неухильно дотримуватися.
Найбільша і головна проблема-це сміття.
• Не залишайте сміття в лісі. Пам’ятайте: це будинок для тварин, в ньому повинно бути чисто.
Категорично заборонено залишати в лісі упаковки з пластмаси, пластика і жерсть, а також консервні банки і скляні пляшки, вони украй руйнівно діють на природний фон. Знайте що папір розкладається 1-2 роки,поліетилен-10 років,пластик-40 років, консервна банка- 80 років, скло -більше 1000 років.
• Не розпалюйте в лісі багаття. Особливо це небезпечно під кронами дерев, на сухій траві, в хвойному лісі, у вітряну погоду. Пожежа в лічені години може погубити ліс, тому ретельно гасіть вогонь перед відходом. Відпочивайте лише у спеціально відведених зонах відпочинку.
• Не зривайте і не толочіть рослини.
• У лісі ходіть по стежинам і доріжкам. Пам’ятайте: у траві і в лісовій підстилці мешкає багато маленьких тварин, яких можна ненавмисно роздавити.
• Не шуміть. Крик і гучна музика лякають лісових мешканців, і вони можуть покинути свої житла.
• Не ловіть метеликів. Вони прикрашають природу і опилюють рослини.
• Не руйнуйте мурашники. Мурашки – санітари лісу, вони не дають сильно розмножуватися комахам-шкідникам.
• Не чіпайте пташині гнізда. Якщо побачили гніздо з яйцями або пташенятами, то постарайте тихо піти. Пам’ятайте: потривожені птахи можуть покинути гніздо.
• Не рвіть павутину, краще простежте, як павук полює.
• Не чіпайте плазунів, вони – невід’ємна , важлива частина лісового середовища.
АКТУАЛЬНЕ
БЕРЕЖІМО ПЕРВОЦВІТИ – БЕЗЦІННИЙ ДАР ПРИРОДИ!
Першоцвіти належать до рідкісних і зникаючих видів рослин, більшість із яких – підсніжники, проліски, крокуси, білоцвіт, сон-трава тощо – занесені до Червоної книги України. Збирання та викопування цибулин цих рослин заборонено та дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння.
Не можна рвати підсніжники, проліски, крокуси, сонтраву, тощо. Не можна продавати первоцвіти.
За це загрожує штраф від 1700 грн до 3655 грн. Заборона на продаж також стосується і тих первоцвітів, які були зірвані не в лісі, а вирощені в штучних умовах
Що робити, якщо виявлено підозрілий предмет?
Будь-який підозрілий предмет, що знаходиться в незвичному для нього місці, на території підприємства, установи, організації, або на тротуарах і шляхах загального користування, може виявитися вибуховим пристроєм. Зовнішній вигляд знахідки може приховувати її справжнє призначення. Для камуфляжу вибухових пристроїв використовують звичайні побутові предмети: сумки, пакети, коробки, іграшки тощо.
Дії на території суб’єкта господарювання:
- негайно припинити роботи в цеху, будівлі, на території та місці виявлення;
- проінформувати про знахідку адміністрацію суб’єкта господарювання та охорону, а також інших осіб, які знаходяться поруч, у разі можливості забезпечити їх евакуацію з небезпечної території;
- зафіксувати час виявлення підозрілого предмета;
- не підходити, не торкатися та не пересувати підозрілий предмет;
- знаходячись поблизу нього, утриматися від куріння, користування засобами радіозв’язку (зокрема, мобільним телефоном);
- за можливості позначити або огородити місце знахідки (для огорожі можна використати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки яскравої матерії тощо);
- забезпечити охорону виявленого підозрілого предмета та вести спостереження за ним на безпечній відстані;
- повідомити територіальні органи ДСНС і Національної поліції за телефоном «101» та «102», надавши необхідну інформацію (місце розташування підозрілого предмету, дату й час його виявлення);
- обов’язково дочекатися прибуття представників правоохоронних органів, знаходячись на безпечній відстані від місця знахідки.
Дії в адміністративних і виробничих будівлях:
- опитати працівників, якщо власник не встановлений ‒ потрібно негайно повідомити про знахідку до найближчого відділення поліції;
- проінформувати про знахідку інших осіб, які знаходяться поруч, у разі можливості забезпечити їх евакуацію на безпечну відстань;
- зафіксуйте час виявлення підозрілого предмета;
- не підходити, не торкатися та не пересувати підозрілий предмет;
- знаходячись поблизу нього, необхідно утриматися від куріння, користування засобами радіозв’язку (зокрема, мобільним телефоном);
- за можливості позначити або огородити місце знахідки (для огорожі можна використати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки яскравої матерії тощо); –
- обов’язково дочекатися прибуття слідчо-оперативної групи (пам’ятайте, що ви є дуже важливим свідком).
АКТУАЛЬНЕ
Увага! Правила пожежної безпеки під час новорічних та різдвяних свят
Незабаром новорічні та різдвяні свята, які принесуть в кожний дім радість та надії на кращі зміни в житті.
Зважаючи на те, що зазвичай під час святкування стрімко зростає кількість нещасних випадків та пожеж, які виникають внаслідок порушення елементарних правил безпеки при користуванні гірляндами, встановленні ялинок та при користуванні піротехнічними виробами, сектор з питань цивільного захисту населення Збаразької міської ради звертається до жителів та гостів Збаражчини:
Влаштовуючи ялинку, неухильно дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки, а саме:
– ялинка має стояти на стійкій основі;
– забороняється встановлювати ялинку на шляхах евакуації;
– ілюмінація мусить бути виконана з дотриманням правил влаштування електроустановок;
– мінімальна відстань від місця встановлення ялинки до опалювальних пристроїв та легкозаймистих речей має становити не менше 1 метра;
– не прикрашайте ялинку ватою, папером, марлею та целулоїдними іграшками;
– у приміщенні, де встановлено ялинку, категорично заборонено запалювати бенгальські вогні;
– не залишайте без нагляду ввімкнені в електричну мережу електроприлади;
– не дозволяйте дітям самостійно включати електрогірлянди;
– хвою, яка обсипалася з ялинки треба відразу прибрати – вона, як порох, може спалахнути від будь-якої іскри.
Заборона використання салютів, феєрверків та інших піротехнічних засобів
Радісних, веселих, а головне – БЕЗПЕЧНИХ та МИРНИХ Вам свят!
АКТУАЛЬНЕ
ВЕСНА–ЛІТО
АКТУАЛЬНЕ
ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ПЕРЕБУВАННЯ НА ВОДНИХ ОБ’ЄКТАХ, ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПРИ КУПАННІ
Купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання.
• Плавати у воді можна не більше 20 хвилин, причому цей час слід збільшувати поступово, починаючи з 3-5 хвилин.
• Не можна пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. При різкому охолодженні у воді настає рефлекторне скорочення м’язів, що спричиняє припинення дихання.
• Забороняється входити у воду в стані алкогольного сп’яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.
• Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, треба вибрати безпечне для купання місце з поступовим ухилом та твердим і чистим дном.
• У воду заходьте обережно. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях.
• Не запливати далеко, особливо за буї, тому що можна не розрахувати своїх сил.
• У водоймах з великою кількістю водоростей потрібно намагатися плисти поблизу самої поверхні води, не робити різких рухів, щоб не заплутатись.
• Якщо ж руки або ноги заплуталися в стеблах, необхідно зупинитися (прийняти положення “поплавка”, “спливання”) і звільнитися від них.
• Дуже обережно плавайте на надувних матрацах і надувних іграшках. Вітром їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею – захлеснути, із них може вийти повітря, і вони втратять плавучість.
• Купання з маскою, трубкою і ластами потребує особливої обережності. Не можна плавати з трубкою при сильних хвилях!
Що робити, якщо на ваших очах тоне людина?
Негайно оцініть обстановку та подивіться, чи немає поруч рятувального,
засобу? Ним може бути все, що збільшить плавучість людини і що ви в змозі до неї докинути.
Уміння надати допомогу при нещасних випадках потрібне кожній людині. Особливо складно це робити без використання рятувальних засобів (човнів, катерів та ін.). Якщо ви кинулися на допомогу, то треба максимально враховувати плин води, вітер, відстань до берега. Наближаючись, намагайтеся заспокоїти і підбадьорити плавця, що вибився із сил. Якщо це вдалося і постраждалий може контролювати себе, він повинен триматися за плечі свого рятівника. Якщо ж постраждалий не контролює своїх дій – поводитися з ним треба жорстко, не даючи йому впасти у стан паніки.
ПАМ’ЯТКИ