Громадяни, які бажають брати участь в ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, а саме в розборі завалів, рятуванні людей, наданні допомоги потерпілим, розвантаженні гуманітарних вантажів та інших заходів, можуть долучитися до добровільних формувань цивільного захисту. Зазначені формування утворюються на тимчасовій основі місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування тощо. 

До складу добровільних формувань цивільного захисту (далі – ДФЦЗ) на добровільних засадах включаються громадяни України, які за станом здоров’я придатні до військової служби та не досягли граничного віку перебування військовозобов’язаних у запасі другого розряду. Включення особи до ДФЦЗ можливе на підставі інформації з військового квитка про стан здоров`я (придатний або обмежено придатний) та про граничний вік перебування військовозобов`язаної особи у запасі. Відповідно до вимог нормативно-правових актів, граничний вік для військовозобов`язаних запасу, які мають військові звання рядового, сержантського, старшинського, молодшого та старшого офіцерського складу – 60 років, для військовозобов`язаних запасу вищого офіцерського складу – до 65 років.

Реєстрація бажаючих долучитися до діяльності ДФЦЗ може здійснюватися на офіційному веб-порталі «Добровільна та місцева пожежна охорона» (https://dmpo.dsns.gov.ua) в розділі «Я прагну стати добровольцем» шляхом заповнення відповідної анкети, або безпосередньо в міській раді.

ДОБРОВОЛЬЦІ